Futbol

Tania Sánchez i Karla Bermejo donen la victòria al Son Sardina

L’AD Son Sardina va guanyar al CD Sant Gabriel, tercer en la classificació, per dos gols a un. El conjunt mallorquí es va avançar primer amb el gol de Tania Sánchez en el minut 8 de partit i fou Karla Bermejo qui va ampliar la diferència 7 minuts més tard amb el segon. El tercer gol no va arribar fins a la segona part, però aquest cop en contra del conjunt balear, Laura Chamizo va intentar apropar-se al marcatge en el 62, però el seu gol no fou suficient per igualar o superar a les de Son Sardina.

AD Son Sardina: Mª Teresa Mayol, Esther D., Laura Rodríguez, Rafaela A. (Paula Neiro), Yamila, T. Sánchez, Raquel Carpio, Sonia T., Melodie De Dios (Keyla), Karla Bermejo, Alba F. (Elena M.).

CD Sant Gabriel: Alba Sánchez, L. Chamizo, Lara Rabal, Guadalupe Martínez (Vanessa O.), Malena Martínez (L. Ariza), Anna Pascual, Paula Navas, Julia Torregrosa, Clara Carmona, Paula S., Shara Codina (Mireia Girones). Groga per a Clara Carmona en el minut 40.

Gols: 

1-0 (min. 8) Tania Sánchez

2-0 (min. 15) Karla Bermejo

2-1 (min. 62) Laura Chamizo

Àrbitre: María Cristina Colomar Baeza.

EquipPuntsJGEPFC
1. AD Son Sardina125401136
2. SD Huesca10531196
3. CD Sant Gabriel8522194
4. CD Igualada8522187
5. FC Levante Las Planas73210124
6. Baleares FC7421154
7. Fundació Terrassa FC 1906752121212
8. Vic Riuprimer Refo FC7421178
9. Zaragoza CFF B7521267
10. CE Europa6513167
11. CF Pallejà55122610
12. CF Pardinyes4311134
13. CD Riudoms45113610
14. UD Collerense B15014513
15. Girona FC0400449
Classificació general del Grup III de Primera Nacional Femenina

Articles relacionats

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Botón volver arriba